Saç Mezoterapisi

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

Saç Mezoterapisi nasıl yapılır?

Yanlış beslenme, genetik faktörler, kullanılan yanlış saç ürünleri ve hava değişimleri nedeni ile saçlar zamanla cansızlaşır, zayıflar ve hatta koparak dökülmeye başlarlar. Bu problemlere müdahale edilmediğinde dökülme ilerler ve bölgesel olarak kellikler dahi görülmeye başlar.

Saç mezoterapisi ile saçlara ihtiyaç duyduğu bakımı verip saçları güçlendirmek ve dökülmelerin önüne büyük oranda geçmek mümkündür.


İşinin ehli, tecrübeli, anatomiye hakim bir hekim tercihi çok önemlidir

Lokal olarak uygulanan işlemde seans sayıları hastanın ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenir. Her saç tipi için uygun olan saç mezoterapisi uygulaması, kadınlarda ortalama 30 dakika süren bir uygulamadır. Saç mezoterapisi işlemi güvenilir olmasının yanı sıra uzun vadede saçları koruyan ve saçların parlak, ışıltılı kalmasını sağlayan bir işlemdir.

Saçların daha güçlü ve gür olmasını sağlayan bakımı içeren bir kombinasyon olan saç terapisinde, kullanılacak bileşenler de hastanın ihtiyaçlarına göre farklılık gösterebilmektedir.

  • Yıpranmış boyalı saçların onarımı
  • Yanlış ilaç kullanımı sonucu dökülen saçların onarımı
  • Hacimsiz saçların onarımı
  • Cansız saçların onarımı
  • Kapalı kalmış ve zamanla yapısal olarak zayıflamış saçların onarımı
  • İnce telli, yıpranmış saçların onarımında sıklıkla başvurulan saç mezoterapisi işlemi, temelde saçın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve aminoasitlerin saça adeta bir kokteyl olarak uygulanmasıdır.

Sosyal hayatı kesintiye uğratmaya saç mezoterapisi uygulaması sonrasında rahatlıkla günlük rutinlerinize dönebilirsiniz.

Seanslar halinde yapılan saç mezoterapisi uygulamasında seans sayısı ve seans aralarındaki süre hastadan hastaya değişiklik göstermekte, uygulama protokolü konsültasyon muayenesinden sonra belirlenmektedir.

Saçlar ifademizi tamamlayan unsurların başında gelir. Canlı ve hacimli saçların yarattığı etki ile sönük ve yıpranmış saçların yarattığı etkinin aynı olmadığı bilinmelidir.

Saç mezoterapisi ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için klinik iletişim numaralarımızın yanı sıra sosyal medya hesaplarımızdan da bize ulaşabilir, merak ettiğiniz soruları ileterek saç mezoterapisi uygulaması için randevunu oluşturabilirsiniz.