NAZOLABIAL Dolgu

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

NAZOLABIAL Dolgu nasıl yapılır?

Yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonları en çok hissettiğimiz bölgelerin başında gelen yüz bölgesi, cilt altı katmanların erimeye başlaması ve akabinde bu erimeden dolayı ciltte çöküklüklerin meydana gelmesi nedeniyle bizi olduğumuzdan çok daha yaşlı ve yorgun gösteren etmenlere sahiptir.

Cilt altı dokular eridikçe cilt altında oluşan boşluklar nedeniyle ciltte kırışma ve lokal olarak çöküntüler başlar. Bu deformasyonun en yaygın görüldüğü yer ise burun kanatlarından dudak kenar çizgilerine doğru inen nazolabial dediğimiz bölgedir. Bu bölgede yaşlanmanın akabinde oluk görünümü dediğimiz bir görünüm oluşur ve bu oluk görünümüne hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla müdahale edilmediği sürece buradaki çöküklük gün geçtikçe derinleşir.


mutlaka işinin ehli, tecrübeli, anatomiye hakim bir hekim tercihi çok önemlidir

Nazolabial dolgu dediğimiz bu oluk görünümünü ortadan kaldırmaya yönelik yapılan dolgular hyaluronik asit bazlı dermal dolgulardır ve kalıcılıklıkları ortalama 12 ila 18 arasındadır. Yaşamsal alışkanlıklar, su tüketimi, sigara kullanılmaması ve belirli aralıklarla yenilenen dolgu protokolleri ile bu süre zamanla bir miktar daha uzayabilmektedir.

Pratik ve konforlu olduğu kadar tecrübe gerektiren de bir işlem olan nazolabial dolgu işleminde amaç, oluklu görünüme neden olan cilt altını dolgularla doldurarak yüze hacim vermektir.

Ortalama 10 dakikalık bir işlem olan nazolabial dolgu uygulaması herhangi bir iyileşme süreci gerektirmez ve kişinin sosyal hayatını kesintiye uğratmaz. Uygulama sonrası sosyal hayatınıza dönebilir, günlük rutinlerinize devam edebilirsiniz. Anestetik kremler yardımıyla yapılan nazolabial dolgu işlemi neredeyse ağrısız ve acısız bir işlemdir. Birçok başka dolgu uygulaması ile kombine olarak yapılabilen nazolabial dolgu uygulaması ile siz de küçük bir dokunuş sayesinde daha hacimli yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.

Nazolabial dolgu işlemi ile ilgili detaylı bilgi için sosyal medya hesaplarımızdan ve klinik iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.