MARIONETTE Dolgusu

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

MARIONETTE Dolgusu nasıl yapılır?

Yaş almanın olumsuz etkilerinin en çok görüldüğü yerlerden biri olan yüz bölgemizde yaşlanmanın etkileri çoğu zaman sadece kırışıklık olarak görülmez bazen yer çekiminin etkisi ile sarkmaya meyilli dokular olarak da kendini gösterir.

Dudak köşelerinden alt çeneye kadar olan çizgile dudak - çene çizgisi (marionette) olarak isimlendirilir. Marionette çizgileri dudakların iki köşesinden çene hizası boyunca aşağı doğru inen kırışıklıklardır. Yaşlanma ile birlikte bu bölgedeki kas, yağ ve bu dokuları birbirine bağlayan yapılardaki gevşeme, incelme ve sarkmaya bağlı kırışıklık ortaya çıkar. İlerleyen yaşa bağlı cilt altı hacim kaybı ve yüzün yer çekimi etkisi ile aşağı doğru sarkması sonucu oluşmaktadırlar.


mutlaka işinin ehli, tecrübeli, anatomiye hakim bir hekim tercihi çok önemlidir

Bu deformasyon hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla rahatlıkla bir öğle arası zamanda giderilebilmektedir.

Marionette dolgusu uygulaması, güvenilir ve konforlu bir işlemdir. Klinik ortamda yapılan Marionette dolgusu ortalama 15 dakika sürer. Çoğu zaman anestetik kremlere ihtiyaç duyulmamakla birlikte işlem yaptıracak hastamız talep ederse uygulama öncesi anestetik kremler kullanılarak olası acı ve ağrı minimalize edilir.

Marionette dolgu uygulaması sonrasında rahatlıkla sosyal hayata dönebilir günlük rutinlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ortalama 12 ay kalıcılığı olan Marionette dolgu uygulamasının etkilerinin devam etmesi isteniyorsa bu süre zarfından sonra dolgu işlemi mutlaka yenilenmelidir.

Pek çok dolgu ve botoks işlemi ile aynı gün kombine şekilde yapılabilen Marionette dolgu işleminde amaç, dudak kenarlarındaki çizgileri gidererek kişiye daha genç bir görünüm kazandırmaktır.

Marionette dolgu uygulamasıyla ilgili detaylı bilgi ve randevu için telefon numaralarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan kliniğimize her zaman ulaşabilir, merak ettiklerinizi sorarak Marionette dolgu uygulaması için randevunuzu oluşturabilirisiniz.

Unutmayın! Küçük bir dokunuşla öğle arasından çok daha kısa zamanda siz de güzelliğinizi perçinleyebilirsiniz.