Dudak Dolgusu

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

Dudak Dolgusu nasıl yapılır?

Feminen, kadınsı, genç görünümün anahtarı kabul edilen dolgun ve çekici dudaklar kuşkusuz ki pek çok kadının hayali!

Hyaluronik asit bazlı dolgularla ortalama 10 dakikalık bir seansla artık daha dolgun dudaklara ulaşmak mümkündür. Gerek pratik oluşu gerekse herhangi bir iyileşme süreci gerektirmemesi nedeni ile bir öğle arasında dahi uygulanabilir olan dudak dolguları güvenli ve konforlu uygulamalardır.


mutlaka işinin ehli, tecrübeli, anatomiye hakim bir hekim tercihi çok önemlidir

Klinik ortamda, uygulama öncesi anestetik kremler sürülerek ağrı ve acının minimalize edildiği dudak dolgusu işleminde uygulama her ne kadar pratik ve basit gibi görünse de işlemi yapan doktorun yetkinliği oldukça önemlidir.

Dudak dolguları ideal olarak kabul edilen altın oran dikkate alınarak yapılan ve hassas dokunuş gerektiren işlemlerdir. Doğallıktan ödün vermeden yüzünüz ile uyumlu bir dudak biçimini yakalayabilmek bu noktada önemlidir. Bu nedenle dudak dolgusu işlemi yaptırırken mutlaka işlemlerine güvendiğiniz bu alanda tecrübeli bir doktora başvurmalısınız.

Dudak dolgusu işlemi ortalama 10 dakikalık bir işlem olmakla birlikte öncesinde anestetik kremler kullanıldığı için bu süreyi 15 - 20 dakika olarak düşünebilirsiniz. Uygulama sonrası hemen klinikten ayrılabilir rahatlıkla sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Dudak dolgusu uygulamasını yaptıran hastalarımızdan tek ricamız dolgu işlemini takriben ilk 12 saat dudakta topaklanmaya neden olabilecek kadar çok sıcak içecekler tüketmemelidir. Bu küçük kural dışında rahatlıkla günlük rutinlerinizi devam ettirebildiğiniz dudak dolgusu uygulaması, pek çok dolgu ve botoks işlemi ile aynı gün kombine olarak yapılabilmektedir.

Dudak dolgusunun kalıcılık süresi hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 12-18 aydır.

Hyaluronik asit bazlı dolgularla yapıldığı için oldukça güvenilir kabul edilen dudak dolgusu uygulaması ile siz de yüzünüzle uyumlu, doğallıktan ödün vermeden çok daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak dolgusu uygulaması ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için 0 (266) 502 33 99 numaralı telefondan kliniğimize ulaşabilirsiniz.