Elmacık Dolgusu

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

Elmacık Dolgusu nasıl yapılır?

Yüzde genç ve ideal olarak kabul edilen oval görünümü yakalamada etkin olan elmacık kemiği dolgusu sayesinde siz de herhangi bir operasyona ihtiyaç duymadan daha genç ve karekteristik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yüzde ters V şeklini yakalamak için ideal uygulamalardan biri olarak kabul edilen elmacık kemiği dolgusu, hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan ve ortalama 15 dakika süren bir işlemdir.


mutlaka işinin ehli, tecrübeli, anatomiye hakim bir hekim tercihi çok önemlidir

Pek çok dolgu uygulamasında olduğu gibi elmacık dolgusunda da ihtiyaç halinde dolgu bölgesine anestetik kremler sürülür. Böylelikle olası ağrı veya acı minimalize edilerek hastalara konforlu bir seans sunulur. Sosyal hayatınızı hiçbir şekilde kesintiye uğratmayan elmacık dolgusunda, uygulamadan hemen sonra rahatlıkla işinize ya da günlük yaşamsal koşturmacanıza dönebilirsiniz. Yaşamsal alışkanlıklara ve dolgu uygulamasının düzenli yaptırılmasına bağlı olarak bu süre hastadan hastaya değişmekle birlikte elmacık dolgusunun kalıcılığı ortalama 1-1,5 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre sonrasında etkinin devam etmesi isteniyorsa dolgu işlemi mutlaka yenilenmelidir.

Elmacık dolgusu, 18 yaşını doldurmuş, yüzünde hacimsel kayıplar yaşayan veya daha oval, V formunda yüz şekli isteyen her birey için uygundur. İşlem, halihazırda cildimizde de bulunan hyaluronik asit bazlı dolgularla yapıldığı için kanıtlanmış, bilinen ağır bir yan etkisi yoktur.

Elmacık dolgusu işlemi, sosyal hayatınızı kesintiye uğratmaması ve pratik olması nedeniyle pek çok dolgu ve botoks uygulaması ile kombine olarak yapılabilmektedir.

Siz de V yüz formuna kavuşmak istiyor ve elmacık kemiklerinizin daha belirgin görünmesini arzuluyorsanız telefon numaralarımızdan veya sosyal medya hesaplarımızdan kliniğimize ulaşabilir; aklınıza takılan, merak ettiğiniz soruları sorup detaylı bilgi alarak elmacık dolgusu randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Küçük bir dokunuşla karakteristik bir yüz görünümüne kavuşabileceğiniz elmacık dolgusu, güvenilir ve bir o kadar da konforlu bir işlemdir.