JAWLINE (Çene Hattı) dolgusu

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

JAWLINE (Çene Hattı) dolgusu nasıl yapılır?

Son zamanların popüler uygulaması Jawline veya bir diğer adıyla çene hattı dolgu uygulaması, daha keskin ve karakteristik yüz formuna kavuşmak isteyenlerin sıklıkla başvurduğu uygulamaların başında gelir.

Yaş almaya bağlı olarak yüz anatomimizde zamanla değişimler meydana gelmeye başlar. Yukarıdan aşağıya doğru yaşlanan cildimiz yaş aldıkça kendini bırakır ve ideal olarak kabul edilen oval yüz hattımız bozulur. Bu bozulmanın akabinde çene hattımız belirginliğini yiğit ve çenemiz adeta gıdı bölgemizle birmiş gibi bir görünüme bürünür. Bizi olduğumuzdan çok daha yaşlı ve kilolu gösteren bu durumun etkin çözümü Jawline dediğimiz özel çene hattı dolgusudur.


mutlaka işinin ehli, tecrübeli, anatomiye hakim bir hekim tercihi çok önemlidir

Çene hattı, Jawline dolgusunda amaç; yaş almaya bağlı olarak giderek belirginliğini yitiren çene hattına yeniden keskin bir görünüm kazandırmak ve boyun bölgesiyle çene çizgimizi ayırarak yüzümüzün oval görünümünü korumaktır.

Ortalama 15 dakikalık bir uygulama olan çene hattı, jawline dolgu uygulaması hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan güvenilir ve konforlu bir işlemdir. Klinik ortamda doktor tarafından yapılan jawline, çene hattı dolgu uygulamasında kulak memesinden çene ucuna kadar olan hat belirginleştirilir. Konforlu bir işlem olmakla birlikte hastaların seansı maksimum konforla geçirmesini sağlamak için işlemden birkaç dakika önce uygulama alanına anestetik kremler sürülür. Böylelikle olası ağrı ve acı minimalize edilir.

Çene hattı, jawline dolgu uygulamasından hemen sonra rahatlıkla sosyal hayata dönebilir, günlük rutinlerinize devam edebilirsiniz.

Herhangi bir iyileşme süresinin olmaması ve bir öğle arası zamanda rahatlıkla uygulanabilmesi nedeniyle yüksek yaşam temposuna sahip iş insanlarının dahi rahatlıkla tercih ettiği çene hattı jawline dolgu uygulaması, birçok başka dolgu ve botoks uygulaması ile kombine şekilde yapılabilmektedir.

Jawline dolgu uygulamasının kalıcılık süresi hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 12 aydır.

Jawline, çene hattı dolgu uygulaması ile detaylı bilgi ve randevu için kliniğimizin telefon numaralarından bizimle iletişime geçebilirsiniz.