Orta Yüz Dolgusu

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

Orta Yüz Dolgusu nasıl yapılır?

Midface dolgu da denilen orta yüz dolgusu uygulaması, orta yüz germe ameliyatı için henüz erken olan ancak malar bölge dediğimiz orta yüz bölgesinde çeşitli deformasyonlarla karşılaşıldığında başvurulan bir dolgu uygulamasıdır.

Hyaluronik asit bazlı dolgularla yapılan orta yüz dolgusu uygulamasında işlem yapılacak bölge çeşitliliğine ve deformasyonun şiddetine göre uygulama ortalama 15 ila 25 dakika arasında sürmektedir. Anestetik kremlerden destek alınarak yapılan orta yüz dolguları neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz işlemlerdir. Malar bölge dediğimiz orta yüz bölgesinde dolgularla sağlanan hacimlendirme işlemi sayesinde kişi olduğundan çok daha genç bir görünüme kavuşabilmektedir.


mutlaka işinin ehli, tecrübeli, anatomiye hakim bir hekim tercihi çok önemlidir

Orta yüz dolgusu kapsamında göz kapaklarına, yanak bölgesine, nazolabial bölgeye ve elmacık kemiklerine müdahale edilmektedir. İhtiyaç duyulduğu takdirde burun dolgusu da yine bu seans aralığında yapılmaktadır.

Orta yüz dolgu uygulaması tek seansta maksimum verim alınan ve yüze bütünsel yaklaşım olacağı sağlayan bir işlemler bütünüdür. Uygulamada hyaluronik asit bazlı dolgular kullanıldığı için tıpkı diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi işlemlerin kalıcılığı 12 ila 18 ay arasında değişiklik göstermektedir ve bu süre zarfı sonrasında etkilerin devam etmesi için orta yüz dolgu uygulamasının yenilenmesi gerekir.

Klinik ortamda bir öğle arasında zamanda yaptırabileceğiniz orta yüz dolgusu uygulaması ile siz de yüzünüzde ideal kabul edilen ters üçgen görünümüne kavuşabilir, daha genç ve dinamik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Orta yüz dolgusunda uygulanacak dolgu miktarı hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. Kimi hastalarda orta yüz bölgesinde çöküntü bir miktar daha fazla olduğu için daha fazla dolgu kullanılabilmektedir. Bu nedenle muayenesiz olarak bir dolgu miktarı belirtilememektedir.

Uygulama sonrası sosyal hayata dönülebilen orta yüz dolgusu işlemi ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için kliniğimize ulaşabilirsiniz.