Badem Göz Estetiği

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

Büyüleyici bakışların sırrı

Ameliyat ortamında lokal anestezi altında yapılan konforlu operasyonlardan biri olan badem göz estetiğinde amaç; hastanın daha çekik bir göz çevresi formuna kavuşmasıdır. Badem göz estetiği cerrahi bir operasyon olmasına rağmen ortalama 30 - 40 dakika süren oldukça kısa bir operasyondur. Gözün dış kenarlarında bulunan bağların daha yukarı çekilmesi ve burada yer alan kemiğe sabitlenmesi ile yapılan badem göz ameliyatı, hastanede kalmayı gerektirmez. Operasyon sonrası hastalar rahatlıkla evine dönebilmektedirler.Dikişler kendiliğinden erir

Badem göz ameliyatı oldukça konforlu ve güvenilir işlemdir. Ameliyatta özel dikişler kullanılır bu sayede operasyon sonrası herhangi bir kontrol muayenesinde dikiş alımı yapılmaz. Bu dikişler kendiliğinden erir. Badem göz estetiğinde pek çok estetik operasyonda olduğu gibi ilk bir hafta ödem ve kızarıklık oluşabilir. Bunlar ortalama 7 ila 10 gün içerisinde yok olmaktadır. Bu süreçte hastalarımız rahatlıkla sosyal hayatlarına dönebilir, günlük rutinlerine devam edebilirler.

Badem göz estetiği uzun soluklu bir operasyon olmakla birlikte bir nevi askılama işlemi olduğu unutulmamalıdır. Bu da demek oluyor ki zaman geçtikçe yaş almaya bağlı olarak yüz yapısı giderek erimeye ve yer çekimine yenik düşmeye başlayacağı için yapılacak ameliyat da ileriki yıllarda bu deformasyondan bir miktar etkilenebilmektedir.

Görünüm olarak aşağıya sarkmış, bireyi yorgun gösteren göz yapıları bu ameliyat için oldukça uygunken genetik olarak kendiliğinden çekik yapılı gözlere sahip olan kadın ve erkeklerin çekik göz estetiği yaptırmaları ortaya garip bir görüntü çıkartabilir.

18 yaşını doldurmuş olmak gerekir

Kişilerin operasyonlara uygunluğu konsültasyon muayenesinde belirlenmektedir. Badem göz estetiği operasyonu gözleri çekik ve kabul edildiği üzere daha çekici göstermeyi amaçlayan bir ameliyattır. Bu nedenle özellikle internetin de etkisiyle çok genç yaşlardaki hastalar da zaman zaman bu operasyon için talepte bulunmakla birlikte operasyonda yaş sınırı bulunmakta, badem göz estetiği yaptıracak kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.