Çene Ucu Dolgusu

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

Çene Ucu Dolgusu nasıl yapılır?

Söz konusu dolgu uygulamaları olunca çene ucu dolgusu işlemi yaygın olarak başvurulan işlemler arasında yer almaktadır. Konforlu ve güvenilir ameliyatsız işlemler arasında yerini alan çene ucu dolgusu uygulamasında hyaluronik asit bazlı dermal dolgular kullanılmaktadır.

Hastaların arzusu dahilinde anestetik kremlerin kullanıldığı çene dolgusu uygulaması ortalama 10 dakikalık bir işlemdir.


İşinin ehli, tecrübeli, anatomiye hakim bir hekim tercihi çok önemlidir

Bir öğle arası vakitte rahatlıkla yaptırabileceğiniz çene ucu dolgusu uygulamasının kalıcılığı ortalama 12 ila 18 arasındadır. Düzenli yaptırılan uygulamalarla bu süre bir miktar daha uzayabilmektedir. Eğer etkinin devam etmesi isteniyor pek çok dolgu uygulamasında olduğu gibi bu süre zarfı sonrasında işlem mutlaka yenilenmelidir.

Dolgu uygulamaları hacim verme işlemleridir. Çene ucu dolgusu zaman zaman çenedeki çukurlukları doldurmak zaman zaman ise çeneyi bir miktar daha sivrileştirme ve yüzde yakalanan oval görünümü desteklemek için kullanılır. Bu, çenenin oranları yüzün diğer özellikleri ile uyumlu hale getirebilir ve yüzün genel estetiği artırılabilir.

Alt yüzü şekillendirmek için sıklıkla kullanılan dermal dolgularla yapılan çene ucu dolgusu işlemi güvenli olmakla birlikte mutlaka alanında yetkin bir doktor tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

Çene ucu dolgusu uygulaması herhangi bir iyileşme süreci gerektirmeye bir işlemdir. Birçok dolgu ve botoks uygulaması ile aynı gün kombine şekilde yapılabilen bir işlem olan çene ucu dolgusu ile V yüz formunuzu destekleyebilir ve çukurlu çene görünümünü geride bırakabilirsiniz.

Çene ucu dolgusu uygulaması ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için telefon numaralarımızdan veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilir; aklınıza takılanları bizlere ileterek çene ucu dolgusu randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Doğru hasta seçimi ve işinde yetkin bir doktorun yapacağı doğru bir çene ucu dolgusu ile ideal kabul edilen V yüz formuna kavuşmanız mümkündür.