Kırışık çizgisi dolgusu

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

Kırışık çizgisi dolgusu nasıl yapılır?

Halihazırda cildin kendi yapı taşında da bulunan hyaluronik asit, dermal dolguların da temelini oluşturmaktadır. Hyaluronik asit bazlı dolgularla yüz hatları yeniden şekillendirilebilir, kırışıklıklar giderilebilir, kişiye daha genç ve dinamik bir görünüm kazandırılabilir. Ameliyatsız estetik uygulamalar arasında sıklıkla tercih edilen hyaluronik asit dolgular, sadece hacim vermekle kalmaz aynı zamanda hyaluronik asit cildin kendisinde de bulunduğu için cildin güzel yaş almasını da desteklemektedirler.


mutlaka işinin ehli, tecrübeli, anatomiye hakim bir hekim tercihi çok önemlidir

Hyaluronik asit dolgu uygulamalarının başında kırışıklık tedavileri gelmektedir. Ciltte ince kırışıklıklar olarak kendini gösteren müdahale edilmediği takdirde derinleşerek kişiyi olduğundan çok daha yaşlı ve yorgun gösteren kırışıklıklara ve çöküntülere hyaluronik asit bazlı dolgularla müdahale edilebilmektedir.

Yanak, çene, burun, göz altı, dudak çevresi, dudak hatta eller gibi birçok bölgede kullanılan kırışıklık tedavisinde dolgu uygulamaları tek seans halinde yapılmakla birlikte uygulama yapılan alana göre ortalama 12 ila 18 ay arasında kalıcılık göstermektedirler. Düzenli yapıldıkları takdirde bu sürenin biraz daha uzadığı bilinmektedir.

Dolgu ile yapılan kırışık tedavisinin seans süreleri ve kullanılacak dolgu miktarı, işlem yapılan alana ve kişinin kırışıklığının derinliğine göre farklılık göstermektedir. Örneğin dudak üzerindeki ince çizgiler için küçük bir miktar yeterken eller için çok daha fazla dolgu gerekebilmektedir.

Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan kırışıklık tedavileri anestetik kremler yardımıyla yapıldığı için konforlu, herhangi bir iyileşme süresi gerektirmediği için de oldukça pratiktir. Klinik ortamda yapılan dolgu uygulamaları sonrası hastalar rahatlıkla sosyal hayatlarına dönebilirler. Dolgu ile yapılan kırışık tedavisinin bir diğer avantajı ise aynı seans içerisinde birden fazla bölgeye dolgu yapılabilmesidir. Böylelikle tek seansta bütünsel bir güzelliğe ve genç görünüme ulaşılabilmektedir.

Boyun ve dekolte bölgesi, yanaklar, nazolabial bölge, eller, göz çevresi gibi birçok bölgedeki kırışıklığa güvenle uygulanan dolgu tedavisi ile ilgili detaylı bilgi için kliniğimize her zaman ulaşabilirsiniz.