Altın İğne

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

Altın İğne nasıl yapılır?

Etkin bir cilt yenileme uygulaması olan altın iğne uygulaması, fraksiyonel radyofrekans teknolojisi ile çalışan yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız uygulamaların başında gelir.

Altın iğne veya diğer bir deyişle fraksiyonel radyofrekans; cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlak tedavisi, ince kırışıkların tedavisinin yanı sıra cilt gençleştirmede de etkin olarak kullanılmaktadır.


İşinin ehli, tecrübeli, anatomiye hakim bir hekim tercihi çok önemlidir

Özel cihaz başlığında bulunan mikro altın iğnecikler sayesinde ciltte kontrollü hasar yaratan fraksiyonel radyofrekans (altın iğne) uygulaması, yarattığı kontrollü hasar ile ciltte bir onarım süreci başlatır. Ciltte kollajen üretimini tetikleyerek cildin kendini yenilemesini sağlayan altın iğne uygulaması seansları hastadan hastaya değişiklik göstermekle birlikte genelde hastanın maruz kaldığı deformasyon göz önünde bulundurularak ortalama 1 ila 4 seanslık protokollerle yapılmaktadır. Yüz ve vücudun birçok yerine rahatlıkla uygulanabilen altın iğne uygulamasının seans süresi işlem yapılacak alana göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 20 ila 40 dakika arasındadır.

Konforlu ve güvenilir bir işlem olan ameliyatsız cilt yenileme yöntemlerinin başını çeken fraksiyonel radyofrekans tedavisi, altın iğne uygulaması öncesinde hastaların, seanslarını maksimum konforla geçirmesini sağlamak için uygulama alanına anestetik kremler uygulanır. Böylelikle olası ağrı ve acı minimalize edilerek neredeyse ağrısız ve acısız bir seans imkanı sunulur.

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması altın iğne, herhangi bir iyileşme süresi gerektirmemekle birlikte uygulama sonrası işlem alanında hafif kızarıklar görülebilmektedir. Bu kızarıklıklar işlemi takriben birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Cilt lekeleri, ergenlik döneminden kalan sivilce izleri veya yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan ince kırışıklıklarda etkin sonuçlar aldığımız fraksiyonel radyofrekans uygulaması altın iğne uygulaması ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için kliniğimizin telefon numaralarından veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilir; merak ettiklerinizi ekibimize ileterek altın iğne randevunuzu oluşturabilirsiniz.