ccl lazer tedavileri

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

ccl lazer ile cilt gençleştirme leke ve akne tedavileri nasıl yapılır?

Söz konusu CC Lazer olunca birçok etki tek uygulamada desek yanlış olmaz sanırım. Yeni nesil bir lazer uygulaması olan CC Lazer ile güneş hasarına ve yaşlılığa bağlı cilt lekelenmelerine müdahalede bulunulabilir, rosacea dediğimiz kırmızı yüz tedavisinde etkin sonuçlar alınabilir, aktif aknelerin giderilmesine etki ederek cildin güzel yaş alması sağlanabilmektedir.

CC Lazer uygulamasının bu kadar farklı problemlere tek seferde müdahale edebilmesinin neden sisteminde bulunan teknolojide birden fazla dalga boyunda ışık spektrumu uygulayabilmesidir. Farklı dalga boylarının yanı sıra radyo frekans enerjisi ile de cilde etki eden CC lazer ile birçok cilt problemi sonuçlandırılabilmektedir. Cildin tüm katmanlarına uygulama şansı verir ve tüm sorunlara yönelik iyileşme imkanı tanır. CCL tedavisi ile uygulanan ışının ısı enerjisine dönüştürmesi ile sağlanır. Cildin derin tabakalarına ulaşan ısı enerjisi cildin yapıtaşları olan kollajen ve elastin üretimini tetikler. Üretilen kollajen ve elastin lifler cildin sıkılaşmasını, elastik olmasını, pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlamaktadır.


İşinin ehli, tecrübeli, anatomiye hakim bir hekim tercihi çok önemlidir

CC lazer uygulaması birçok cilt problemine etkiyi aynı seansta birleştiren etkin bir uygulamadır. Bilinen, kanıtlanmış ağır bir yan etkisi bulunmamasının yanı sıra oldukça konforlu bir işlem olan CC lazer uygulamasında işlem öncesi cilt yüzeyinde cihazın daha iyi şekilde hareket etmesi için uygulama alanına jel sürülür. Ardından CC lazer cilt yüzeyine sıfırlanarak uygulanır ve farklı dalga boyları cilde etki eder.

Uygulama sonrası sosyal hayata rahatlıkla dönülebilir, herhangi bir iyileşme süresi yoktur. Uygulamanın süresi ve tedavi protokolü hastanın yaşadığı cilt deformasyonuna göre değişiklik göstermektedir.

CC Lazer tedavisi ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için telefon numaralarımızdan veya sosyal medya hesaplarımızdan kliniğimize ulaşabilir; merak ettiğiniz soruları ileterek leke tedavisi, akne tedavisi veya cilt gençleştirme için randevunuzu oluşturabilirsiniz.