aleksandrite lazer ile epilasyon

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

aleksandrite lazer ile epilasyon nasıl yapılır?

Kadın veya erkek farketmeksizin günümüzde istenmeyen tüylerin etkin çözümü olan lazer epilasyon tedaviler, kıl köklerine cilt rengine göre farklılıklar göstermektedir. Pratik ve konforlu olmasının yanı sıra kişinin hemen sosyal hayatına dönebilmesine imkan sağlayan dahası uzun soluklu olarak istenmeyen tüyler için çözüm sunan lazer epilasyon uygulamalarında biri de Alexandrite lazer dediğimiz açık tenli ciltlerde kullanılan epilasyon türüdür.

Açık tenli ciltlerde epilasyon işlemi doğru cihazla yapılmadığı takdirde istenilen sonucu vermez ve maalesef pek çok kişi bir merkeze başvurduğunda cihazlarla ilgili yeterli bilgi almamaktadır.


İşinin ehli, tecrübeli, anatomiye hakim bir hekim tercihi çok önemlidir

Teknik yetkinliklerinden dolayı sadece açık cilt tiplerinde kullanılan Alexandrite Lazer Epilasyon uygulaması, doğru hasta seçiminde yüz güldüren sonuçlar vermektedir.

Birçok lazer epilasyon uygulaması gibi oldukça güvenli ve konforlu olan Alexandrite Lazer Epilasyonda eğer hastalarımız dilerse uygulama öncesi, uygulama alanına topikal kremler sürülerek seans boyunca cihazın yaratacağı his minimalize edilebilmektedir.

Alexandrite lazer epilasyon seanslar halinde uygulanmaktadır. İhtiyaç duyulan seans sayısı hastaların kıl yoğunluğuna ve daha önceden epilasyona girip girmemelerine göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte işlem yapılacak bölgeye göre de seans sayıları değişiklik gösterse de ortalama 4 ila 6 seans etkin sonuçlar alabilmek için yeterli olabilmektedir.

Eğer siz de açık tenli iseniz ve vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden uzun soluklu olarak kurtulmak istiyorsanız Alexandrite Lazer Epilasyon sizin için doğru tercih olacaktır.

Alexandrite Lazer Epilasyon ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için klinik iletişim numaralarımızdan veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilir, merak ettiğiniz soruları uzmanlarımıza ileterek Alexandrite Lazer Epilasyon randevunuzu alabilirsiniz.

Ancak unutulmamalıdır ki hiçbir lazer epilasyon uygulaması istenmeyen tüyleri %100 oranında yok etmez. Ancak doğru hasta ve doğru cihaz seçiminin akabinde %90’dan fazla azalma sağlanabilmektedir.