İp askı ile badem göz

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

İp askı ile badem göz nasıl yapılır?

Yaygın olarak başvurulan ameliyatsız estetik uygulamalardan biri olan iple badem göz estetiği uygulaması, klinik ortamda lokal anestezi altında rahatlıkla yapılan ve ortalama 20 dakikada tamamlanan bir işlemdir. İple badem göz estetiğinin kalıcılığı yaklaşık olarak 6 ay ila 1 yıl civarındadır. Bu süre zarfından sonra eğer badem göz etkisinin devamı isteniyorsa uygulama mutlaka yenilenmelidir. Ameliyatsız badem göz estetiğinde, kullanılan özel ipler kaş ve gözün ilgili noktalarına uygulanır. Lokal anestezi yapılan badem göz estetiği, ağrısız, acısız bir işlemdir.

Basit, konforlu ve bir öğle arası zamanda rahatlıkla yaptırabileceğiniz bir işlem olan badem göz estetiğinde yüz güldüren sonuçlar alınmasının etkin faktörlerinden biri de uygulam sonrası hastalarımızın iyileşme süreci direktiflerine uymalarıdır.


Sıcak veya soğuk suya dikkat

İple badem göz estetiği sonrasında hastanın birkaç gün istirahat etmesi e istirahat ederken yüz üstü yatmaması önemlidir. Bununla birlikte uygulama alanını çevresel faktörler dediğimiz sigara dumanı, toz gibi faktörlerden korumalıdır. Ameliyatsız badem göz estetiğinde her ne kadar kısa sürede sosyal hayata dönülüyor olsa da bu süre zarfında hemen makyaja başvurulmamalı, uygulama akabinde sadece önerdiğimiz ürünler kullanılmalıdır.

Ameliyatsız bir uygulama olan iple badem göz estetiğinin yerleşme süreci belli bir zamanı kapsamaktadır. Bu süre zarfında aşırı sıcak ya da soğuk suya, gözlerin maruz kalmaması gerekir. Aksi halde, estetik operasyonun sonuçlarının etkisiz hale gelmesine neden olabilir.

İple badem göz ameliyatı, gözleri ortaya çıkaran uygulamalardan biridir. Badem göz estetiği ameliyat ile yapılabilmekle birlikte hem gerçek bir iyileşme süresi olmaması hem de kişilerin çok kısa zamanda sosyal hayatlarına dönmesi nedeniyle çoğu zaman iple yapılan teknik tercih edilmektedir.

İple badem göz estetiği uygulaması için uygun bir adam olup olmadığınız konsültasyon muayenesi esnasında belirlenmektedir.