Göz Kapağı Dolgusu

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

Göz Kapağı Dolgusu nasıl yapılır?

Yukarıdan aşağıya doğru yaşlanan yüz katmanları zamanla göz çevresindeki cildin kalitesinin azalmasıyla onu gevşeyip sarkmaya meyilli hale getirir.

Yağ yastıkçıklarının fıtıklaşması ile ortaya çıkan bu gevşeme sarkma, maalesef yaş almayla beraber en çok karşılaşılan durumlardan biridir. Yağ yastıkçıklarının erimeye başlamasıyla cilt altında oluşan boşluklar, cildi savunmasız hale getiriyor ve cilt günün sonunda ağır ağır yer çekimine yenik düşmeye başlıyor.


Acıtır mı?

Mevzubahis göz çevresi olunca lazer tedavilerinden dolgulara ve hatta farklı tekniklerle yapılan ameliyatlara kadar geniş bir tedavi yelpazesi bulunmakta. Bu işlemler arasında belki de en sık başvurulan uygulamaların başında göz kapağı dolgusu işlemidir. Göz kapağı dolgusu işlemi, konforlu ve kısa sürede uygulanması sayesinde yüksek yaşam temposuna sahip kişiler tarafından dahi rahatlıkla tercih edilebilen ve yüz güldüren sonuçlar aldığımız uygulamalardan biridir.

Hyaluronik asit içerikli dermal dolguların enjeksiyonu ile yapılan göz kapağı dolgusu uygulamasının bilinen bir yan etkisi bulunmamakla birlikte uygulama sonrası kişiler rahatlıkla sosyal hayatına dönebilirler.

Göz kapağı dolgusu uygulamasında, hacimsel boşluklar giderilerek zamanla içe doğru çökmüş görünüm düzeltilebilmektedir. Göz kapağının daha gergin durmasının sağlanabildiği üst göz kapağı dolgusu işleminin yanı sıra göz altındaki çöküklüklere de yine dolgu uygulaması ile müdahale edilebilmektedir.

İşlem ortalama 15 ila 20 dakika arasında sürmektedir. Hastalarımız ihtiyaç duyarlarsa anestetik kremler kullanılabilmekle birlikte çoğu zaman herhangi bir topikal kreme gerek duyulmamaktadır.

Klinik ortamda konforla yapılabilen göz kapağı dolgusu işleminin pratik olması sizi yanıltmasın. Göz kapağı cildi hassas ve incedir bu nedenle uygulama mutlaka uzman doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi halde bu güvenli işlemde dahi olumsuz sonuçlarla karşılaşılabilir.

Göz kapağı dolguları ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için kliniğimize her zaman ulaşabilirsiniz.