Karın Germe

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Cilt yaş almaya bağlı olarak kollajen üretimini azalttığı için zamanla elastikiyetine değişimler olur ve elastikiyet azalmaya başlar. Bir de buna aşırı kilo değişimleri, hamilelik gibi faktörler eklenince özellikle karın bölgesinde deformasyonlar kendini gösterir ve karın çevresinde cilt gevşeyip sarkmaya meyilli hale gelir.

Sporun çoğu zaman yetersiz kaldığı bu durumda karın germe ameliyatı iyi bir seçenektir. Karın germe ameliyatı ile gevşeyip sarkmaya meyilli hale gelen fazla deri cerrahi olarak alınır deformasyon onarılır. Böylelikle düz ve fit bir karın görünümü elde edilir.


Karın germe ameliyatı nedir?

Genel anestezi altında yapılan karın germe ameliyatında hastane kalma süresi 1 veya yapılan işlemin kapsamına göre 2 gündür.

Fit bir karın görünümünün amaçlandığı karın germe operasyonunda, hastanın ihtiyaçları doğrultusunda karşılaşılan deformasyona bağlı olarak sadece karın bölgesindeki cilt değil karın kaslarına da müdahale edilmekte ve kaslar gerginleştirilerek bütünsel bir biçimlendirme yapılabilmektedir.

Güvenilir ve konforlu bir operasyon olan karın germe ameliyatı sonrasında ortalama 7 ila 9 gün içerisinde hastalar kendilerini aşırı zorlamamak koşuluyla sosyal hayatlarına dönebilir, günlük rutinlerine kaldıkları yerden devam edebilmektedirler.

Spor aktivitelerine ise operasyondan ortalama 1- 1,5 ay sonra başlanabilmektedir.

Hemen hemen her estetik operasyonda olduğu gibi karın germe ameliyatında da iz kalmaktadır. Halihazırda izsiz estetik operasyon mümkün değildir. Önemli olan izi en iyi şekilde kamufle edebilmektir. Karın germe operasyonlarında çamaşır izi dediğimiz alt karın bölgesinden kesi yapıldığı için operasyon sonrası burada hafif bir iz kalmaktadır.

Bu operasyon izi ameliyat sonrası ilk dönemde oldukça belirgin ve kırmızı olmakla birlikte yaklaşık 1 yıl içerisinde zamanla silikleşerek kişinin ten rengine uygun bir hale gelmektedir.

Karın germe ameliyatı ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için telefon numaralarımızdan kliniğimize her zaman ulaşabilirsiniz.