Dermapen

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

Dermapen nasıl yapılır?

Klasikleşen ancak etkinliğini yitirmeyen ameliyatsız cilt yenileme yöntemlerinin başında gelen dermapen uygulaması, gerek pratik oluşu gerekse etkin sonuçlar sunması nedeni ile hala popülerliğini koruyan ameliyatsız işlemler arasındadır.

Dermapen uygulaması, pek çok cilt yenileme uygulaması gibi ciltte kontrollü hasar oluşturarak cildin kollajen üretimini tetikleyip cildin kendini yenileme sürecini başlatmasını hedefler. Adını uygulama yapılan cihazdan alan dermepen uygulaması ile ince cilt kırışıklıklarından cilt tonu eşitsizliklerine kadar pek çok cilt probleminde yüz güldüren etkin sonuçlar almak mümkündür.

Dermapen uygulamasının sıklıkla tercih edilmesinin nedenleri arasında cildi soymadan ciltte yenileme sağlaması ciddi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaması ve ilk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar vermeye başlamasıdır.


İşinin ehli, tecrübeli, anatomiye hakim bir hekim tercihi çok önemlidir

Hasta sayılarının kişiden kişiye değişiklik gösterdiği, tedavi protokolünün kişinin maruz kaldığı deformasyonun şiddetine göre belirlendiği dermapen uygulaması konforlu bir işlemdir.

Dermapen uygulaması öncesinde cilt; kir, makyaj artıkları ve ölü derilerden özel solüsyonlarla arındırılır. Böylelikle yapılacak işlemin cilde etki oranı artırılır. Arındırma işleminin ardından Dermapen cihazının ucunda bulunan özel mikro iğnecikler sayesinde cilt yüzeyinde kontrollü şekilde, cildin kollajen üretimini artıracak ve uygulanan cilt yüzeyi solüsyonlarının cilt alt tabakalarına da etki etmesini sağlayacak mikro kanallar açılır. Böylelikle işlemin ileriki aşamalarında uygulanan her vitamin içeren solüsyon cilde iyice nüfuz eder. Ortalama 30 ila 40 dakika süren dermapen uygulaması, ciltte hem kollajen ve elastin sentezi artırır hem de cilt altı kan dolaşımını düzenlemektedir.

Yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız cilt gençleştirme uygulaması dermapen işleminde hastalarımıza ortalama 1 ila 4 seans aralığındaki uygulama protokolleri yeterli gelmektedir.

Dermapen uygulaması ile cildinizdeki; ince kırışıklıkları giderebilir, cilt lekelerinde düzelme sağlayabilir, sivilce izlerini geride bırakabilir, gözenekli cilt görünümünü azaltabilirsiniz.

Dermapen uygulamasına dair detaylı bilgi ve randevu için kliniğimize telefon numaralarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.