Mezoterapi ile yağ yakma

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

Mezoterapi ile lipoliz yağ nasıl yakılır?

Genetik faktörler, düzensiz beslenme alışkanlık ve hareketsiz yaşam vücudumuzda bölgesel yağlanmalara neden olmaktadır. Spor ve diyetle kilo verilse de bazen bölgesel yağlanmalar bu protokollere direnç gösterir ve kişi ne kadar çabalasa da istediği fit görünüme kavuşamayabilir.

Mezoterapi ile lipoliz uygulaması bu dirençli bölgesel yağlanmalar için etkin çözüm sunan konforlu ve bir o kadar da güvenilir bir uygulamadır. Mezoterapi ile lipoliz uygulamasında bölgesel yağ fazlalıklarından kurtulmak için yağ yakıcı etkin maddeler, enjeksiyon halinde tedavi edilecek bölgeye verilir. Böylelikle buradaki yağ dokuları deforme edilerek işlevsiz hale getirilir ve zaman içerisinde bu yağlar vücuttan doğal yollarla atılır. İşlem konforlu bir uygulama olmakla birlikte eğer kişi uygulama sonrasında yaşamsal alışkanlıklarında küçük değişiklikler yaparsa uzun süre kalıcıdır. Ancak spor yapmayıp beslenmesine dikkat etmezse her ne kadar yağlanmanın olduğu bölgedeki yağ dokuları deforme edilse de geride kalan dokular hacimsel olarak büyüyebilir ve zamanla kişi yine bölgesel yağlanma problemi ile baş başa kalabilir.


mutlaka işinin ehli, tecrübeli, anatomiye hakim bir hekim tercihi çok önemlidir

Genel olarak tek seans olarak yapılan işlem, yağ dokusunun hacmine ya da cildin sahip olduğu elastiklik düzeyine göre daha fazla seans uygulanabilir. Yağ dokusu fazla ise 3 ay ara ile seanslar tekrarlanabilir.

Mezoterapi ile lipoliz uygulaması; karın, popo, popo üstü, bel, basen, bacak ve diz içleri, sutyen bandı, kollar ve çene altına rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Mezoterapi ile lipoliz uygulamasında mezoterapi ürünleri lipoliz işleminde tedavi edilecek bölge işaretlenerek ne kadar ürün kullanılması gerektiği hesaplanır akabinde ince iğnelerle direkt olarak yağlı dokuya 1-2 cm aralıklarla enjekte edilir. Konforlu ve güvenilir bir işlemdir. Uygulama sonrası sonuca göre 1 hafta, 15 gün veya 1 ay sonra işlem tekrar edilir. Mezoterapi ile lipoliz uygulamasında seans sayıları hastanın ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmektedir.

Uygulama sonrasında kişi rahatlıkla sosyal hayatına dönebilmektedir.