İp askı ile kaş asma

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

İp askı ile kaş asma nasıl yapılır?

Örümcek ağı estetiği, kaş kaldırma, kaş askılama, iple kaş kaldırma vb. birçok adı bulunan ve özel iplerle yapılan ameliyatsız estetik uygulamların başında gelen iple kaş asma uygulaması, kişiyi olduğundan daha yaşlı ve mutsuz gösteren düşük kaşlara uygulanan bir işlemdir. Cilt altına uygulanan özel iplerle düşük kaşlar kaldırılarak yüze daha canlı bir ifade kazandırılır.

İple kaş asma uygulaması ortalama 30 dakikalık bir uygulama olmakla birlikte lokal anestezi ile yapıldığı için seans süresince hastalar herhangi bir ağrı veya sızı hissetmezler.


Karın germe ameliyatı nedir?

Klinik ortamda rahatlıkla yapılabilen iple kaş askılama uygulaması ile genç görünümü destekleyen yeni bir ifade oluşturmak mümkündür.

İyileşme süresi gerektirmeyen ve bir öğle arasında dahi rahatlıkla yaptırabileceğiniz iple kaş asma uygulaması sonrasında sosyal hayatınıza hemen dönebilir, günlük rutinlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

İple kaş asma uygulaması hastadan hastaya küçük değişiklikler gösterebilmekle birlikte ortalama 2 yıl kalıcılığa sahiptir.

İple kaş asma uygulaması güvenilir, konforlu ve pratik olmakla birlikte mutlaka alanında uzman ve bu işlemi defalarca yapmış bir doktor tarafından yapılmalıdır. Kaşlar yüz ifademizin oluşmasında çok büyük etkilere sahiptir o yüzden hassas müdahale gerektirirler. Kaşların fazla kaldırılması kişinin şaşkın bir ifade kazanmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle kaş asmanın doğru şekilde planlanması önem teşkil eder.

18 yaşını doldurmuş herkese güvenle yapılabilmekle birlikte iple kaş kaldırma uygulamasına kadın ve erkeklerde genelde 30 yaş sonrasında ihtiyaç duyulmaya başlanmaktadır. Ciltte kollajen üretiminin azalmasıyla ve yüzün yukarıdan aşağıya doğru yaşlanması nedeniyle 30 yaşından sonra düşük kaş problemi ortaya çıkabilmektedir. Tabii genetik faktörlere bağlı olarak zaman zaman bu yaştan önce de iple kaş asma işlemine başvurulabilmektedir.

Konforlu bir uygulama olan iple kaş asma uygulaması ile siz de daha dinamik bir yüz ifadesine kavuşabilirsiniz.