Gamze Estetiği

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

Gamze estetiği nedir ve nasıl yapılır?

Günümüzde çekicilik ile özdeşleşen gamze, bazen genetik faktörlerin etkisiyle kişide doğuştan olabildiği gibi basit ve konforlu bir cerrahi operasyonla da yüzde ve vücutta oluşturulabilmektedirler.

Gamze estetiği veya literatürdeki adıyla dimpleplasty, oldukça güvenilir ve pratik bir işlemdir. Ameliyathane ortamında lokal anestezi ile yapılan gamze estetiği ortalama 1 saat sürmektedir.

Hastaların gamze talebi yüz bölgesinde yanaklarda olduğu gibi bel bölgesi gibi vücudun çeşitli yerleri için de olabilmektedir. Gamzenin yeri konsültasyon muayenesi esnasında hasta ile istişare edilerek belirlenir.


Ameliyat izi olmaz

Konsültasyon esnasında eğer yüz bölgesine karar verildiyse bu operasyon ağız içinden yapılan kesiler ile ağız mukozası (içteki ıslak deri) ve yanak kasından parça çıkarılır ve orada kısmi çukurluk oluşturulur.

Gamze estetiği bir diğer deyişle dimpleplasti, uygulamasında hastalar hemen ertesi gün rahatlıkla sosyal hayatlarına dönüp günlük rutinlerine devam edebilirler.

Gamze estetiği eğer yüzde tercih edildiyse tüm işlem ağız içerisinden yapıldığı için herhangi bir ameliyat izi olmaz. Vücut bölgelerinden biri için seçildiyse o zaman da liposuction yardımıyla yapıldığı için etkin bir sonuç alınmaktadır.

Kesi dikilerek kapatılır

Yaygın olarak tercih edilen yanak gamzesi uygulamasında prosedür; biyopsi aletinin mukozaya (iç yanak) yerleştirilmesini içerir. Daha sonra yanak kaslarından dairesel bir kesi yapılır. Deri sağlam bırakılırken doku dairesel bir gölge bırakarak çıkarılır. Kesi daha sonra dikilerek kapatılır.

Gamze estetiği basit ve konforlu olmasının yanı sıra kısa sürmesi nedeniyle de oldukça pratiktir. Bununla birlikte kararınızı değiştirip cerrahi olarak oluşturulan gamzelerden kurtulmak istediğinizde işlem rahatlıkla tersine çevrilebilmektedir.

Gamze estetiği ile ilgili detaylı bilgi için telefon numaralarımızdan kliniğimize ulaşarak merak ettiğiniz soruları bize iletebilir; gamze estetiği için konsültasyon muayenesi talep edebilirsiniz.

Küçük bir dokunuşla siz de sahip olmayı arzuladığınız gamzelere kavuşabilirsiniz.