Hollywood yanağı (Bisektomi)

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

Hollywood yanağı nasıl yapılır?

Literatürdeki adıyla bişektomi halk arasındaki ismiyle yanak inceltme veya yanak yağlarını aldırma işlemi olan bişektomi ameliyatı, ortalama yarım saat süren lokal anestezi ile yapılabilen, hastanede kalmayı gerektirmeyen pratik ve konforlu bir işlemdir.

18 yaş üstü yanak bölgesinde yağlanmadan şikayetçi ve oval yüz görünümüne kavuşmak isteyen tüm kadın ve erkeklerin rahatlıkla yaptırabileceği bişektomi ameliyatında amaç; yanaklardaki yağı alıp yanak bölgesini çukurlaştırarak elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak böylelikle yukarıdan aşağıya doğru daralan, V yüz formuna kavuşmaktır.


Hollywood Yanağı Operasyonunun Avantajları Nelerdir?

Yüzün daha ince ve uzun görünmesini sağlayan bişektomi işlemi, normal kilodaki hastalar için ideal bir uygulamayken obezitesi olan hastalara pek önerilmemektedir. Bunun nedeni kilo değişimi olduğu vakit, yüzün sağlıklı görünümünün yerini çökük bir görünüm almasıdır. Bişektomi uygulamasında hastaya lokal anestezi uygulandıktan sonra yanağın iç kısmından küçük bir kesi atılır ve forseps ile doğal bir görünüm vermek için bichat (yağ dokusu) torbalarını kaldırılır. Hastalarımızın rahatlıkla, hızlı bir şekilde sosyal hayata dönebildiği Bişektomi işlemi, günlük rutininizi sekteye uğratmayacak kadar konforlu bir uygulamadır. Ameliyatı takip eden ilk 3-4 gün bölgede kısmi şişlik görülmesi normaldir. Soğuk kompress uygulayarak şişlik önlenebilmektedir. Bişektomi ameliyatında kesi ağız içerisinden yapıldığı için hastada dışarıdan görünen herhangi bir ameliyat izi vb. olmaz. Bu operasyonun hem avantajı hem de dezavantajıdır. Avantajdır çünkü dikiş izi olmaz, dezavantajdır çünkü ağız bölgesi vücudumuzda en çok bakteri üreten bölgelerden biri olduğu için ağız bakımımıza normalden çok daha fazla dikkat etmemiz ve ameliyat bölgesini korumamız gerekmektedir.

Bişektomi veya bir diğer adıyla yanak inceltme ameliyatına dair detaylı bilgiyi telefon numaralarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan kliniğimize ulaşarak edinebilir, bişektomi ameliyatı için konsültasyon randevunuzu oluşturabilirsiniz.