Kaş asma

Op. Dr. Ünsal Demir - D-EST Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği

Doğru olan yönteme konsültasyon muayenesi esnasında karar verilir.

Kişiyi olduğundan daha yorgun, üzgün ve yaşlı gösteren düşük kaşlar, kısmi olarak ameliyatsız yöntemlerle kaldırılabilir ancak bu yöntemlerin hiçbiri uzun soluklu bir çözüm sunmaz. Kaş asma uygulamasında ameliyatlı yöntemler ise birden fazladır. Sizin için doğru olan yönteme konsültasyon muayenesi esnasında karar verilir.

Fogli tekniği ile kaş asma günümüzde yaygın olarak başvurulan yöntemlerden biridir. Bu yöntemde saçın içerisinden küçük bir kesi ile kaşlar, istenilen pozisyona dokuların kendi gücü ile sabitlenir. Sonuçların uzun soluklu olduğu bu yöntemde kaz ayağı bölgesindeki kırışıklıklara da müdahalede bulunulabilmektedir.

İyileşme süresi ortalama olarak 4 ila 6 gündür.

Bir diğer yöntem ise göz kapağından yapılan kaş kaldırma yöntemidir ki bu yönteme genelde hafif deformasyonlarda başvurulmaktadır. Üst göz kapağına yapılan kesi ile kaşların kaldırıldığı bu yöntem uzun süre kalıcılığı ile bilinmektedir.

Ameliyatlı kaş asma yöntemlerinden bir diğeri ise endoskopik kaş asma yöntemidir. Kaş bölgesine derin dokulardan kamera yardımı ile kapalı olarak müdahale edilir. Bu yönteme genellikle alın germe estetiğine de ihtiyacı olan veya kaş arasındaki kırışıklıklarına kalıcı çözüm bulmak isteyen hastalarda başvurulmaktadır.

Tüm ameliyatlı kaş kaldırma yöntemlerinde iyileşme süresi ortalama olarak 4 ila 6 gündür. Endoskopik yöntemde bu süre bir miktar daha uzayabilmektedir. Genel veya lokal anestezi ile yapılabilen kaş asma ameliyatlarında amaç, kaşları; kişinin gençliğinde olduğu yere kaldırarak kişiye daha genç bir yüz formu kazandırmaktır.

Kullanılacak yönteme konsültasyon muayenesinde karar kaş asma ameliyatlarında spor vb. aktivitelere dönüş süresi, ameliyatın yapıldığı yönteme göre değişiklik gösterebilmektedir. Kaş asma ameliyatları ile ilgili detaylı bilgi için klinik telefon numaralarımızdan veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilir; konsültasyon muayenesi için randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Unutmayın! İfademizi bütünüyle etkileyen ve duruşumuzu etkileyen kaşların doğru konumda olması, önemlidir.